Zapewne zdecydowana większość z Was bierze ślub po raz pierwszy w życiu, przez co wszystkie sprawy organizacyjne są dla Was całkowitą nowością. Najważniejsze wybory to jaką wybrać salę? Który fotograf / filmowiec będzie najlepszy? Ale nawet po uporaniu się z najważniejszymi dylematami pozostają nie mniej istotne kwestia, jak chociażby odpowiedź na pytanie - gdzie na sesję ślubną?
SESJA W GÓRACH
Chyba najczęstszą myślą w kontekście plenerowej sesji ślubnej jest wycieczka w góry. Nie ma w tym nic dziwnego, w końcu mamy przepiękne góry, które niejako gwarantują wykonanie dobrych i interesujących zdjęć. Jest to jedna z najpewniejszych opcji - w zasadzie niezależnie od pogody zrobimy ciekawe zdjęcia.
Jednak sesja plenerowa w górach będzie najbardziej wymagającą spośród wszystkich dla Młodej Pary. W większość ciekawych miejsc nie dojeżdża żadna kolejka, nie wspominając już o możliwości dotarcia samochodem bezpośrednio do miejsca zdjęć. Będzie to niejednokrotnie oznaczało konieczność pokonania chociaż fragmentu szlaku w sukni ślubnej i garniturze. ​​​​​​​
Pytanie, czy warto? Moim zdaniem jak najbardziej tak! Nic nie pokona pięknej panoramy na Tatry albo górskiej doliny sfotografowanej o wschodzie lub zachodzie słońca.
SESJA NAD MORZEM
Kolejnym dosyć oczywistym wyborem jest sesja nad morzem. Czy jest coś bardziej kojącego niż spokojny szum fal, połączony z delikatnym, letnim wietrzykiem? Jednak zdjęcia nad morzem to nie tylko idealna pogoda i niemal gładka tafla wody. Świetnymi warunkami do zdjęć może być wzburzone morze zasnute ciężkimi chmurami, lub nawet sztorm! Takie połączenie z suknią ślubną to niesamowite i niecodzienne efekty na zdjęciach.
Podstawową przewagą sesji na plaży względem sesji w górach jest dużo łatwiejsza dostępność. Od samochodu do plaży najczęściej będziemy musieli "pokonać" zaledwie kilkaset metrów. Co więcej, na wydmach zazwyczaj znajdziemy park lub las, który da osłonę przed letnim słońcem oraz pozwoli na urozmaicenie kadrów, które złapiemy podczas sesji.​​​​​​​
Oczywiście dla osób, dla których konieczność dłuższego spaceru na miejsce sesji nie stanowi problemu, znajdziemy jeszcze ciekawsze miejsca. Do takowych należy chociażby Słowiński Park Narodowy. Ten ogrom wydm i piasku w połączeniu z promieniami zachodzącego słońca - widok zdecydowanie wart dłuższego spaceru.
SESJA W PARKU LUB LESIE
Co powiece na sesję w pobliskim parku lub lesie? Może się to wydawać banalnym pomysłem, ale często najciekawsze miejsca to te najbardziej niedoceniane. Ich dużym plusem jest fakt, że mało osób się nimi interesuje, dzięki czemu będziecie jednymi z nielicznych, którzy zdecydowali się na zdjęcia w danej lokalizacji.

Ta opcja będzie najlepsza dla osób, które cierpią na chroniczny brak czasu, przez co ciężko będzie wygospodarować pół dnia, lub cały dzień, na sesję zdjęciową. Decydując się na takie rozwiązanie, na zrobienie zdjęć będziemy potrzebowali mniej więcej godzinę, co dla wielu z Was będzie miało niebagatelne znaczenie. Jednak bardzo istotna będzie pora dnia, w której umówimy się na zdjęcia — zdecydowanie powinny to być okolica zachodu słońca, ponieważ będziemy mieli wtedy najlepsze światło.
SESJA W MIEJSKIEJ SCENERII
A gdyby tak w ogóle nie wyjeżdżać za miasto? Nie szukać parku czy skweru, a zamiast tego zrobić zdjęcia w miejskiej scenerii? 

To zdecydowanie mniej popularne rozwiązanie, które jednak coraz  częściej jest wybierane przez przyszłe Pary Młode. Uzyskane efekty mocno wyróżnią Wasze zdjęcia z tłumu, gwarantując Wam niepowtarzalną pamiątkę. Mogą to być zdjęcia na Starym Rynku jednego z miast ze starą zabudową, jak choćby Wrocław czy Kraków. Przez wspomniane miasta przepływają duże rzeki, które również możemy w ciekawy sposób wykorzystać podczas sesji. Jako sceneria do zdjęć mogą posłużyć także stare kamienice lub nowoczesna część miasta - jedynym ograniczeniem jest nasza wyobraźnia.
SESJA NAD JEZIOREM
Mieszkacie daleko od morza, a zależy Wam na sesji zdjęciowej nad wodą? A gdyby tak pójść na mały kompromis i zdecydować się na sesję nad jeziorem? Co prawda nie będziemy mieli pod ręką bezkresu wody, ale malownicze położenie części zbiorników wodnych w pełni nam to wynagrodzi.

Na terenie i w okolicach polskich gór znajdziemy wiele jezior i stawów położonych w bajecznej scenerii. I nie mam na myśli miejsc, do których dotarcie oznacza całodniowa wędrówkę przez góry. Najprostsze przykłady to Jezioro Międzybrodzkie, Pilchowickie czy Nyskie. Wszystkie leżą bardzo blisko gór, a jednocześnie dojedziemy nad ich brzeg samochodem. A jeśli na miejscu stwierdzicie, że jednak przydałoby się kilka kadrów zrobionych w samych górach, to będą one na wyciągnięcie ręki.
Back to Top