JURA KRAKOWSKO-CZĘSTOCHOWSKA
Zanim ktoś zarzuci mi, że to przecież nie Śląsk — doskonale zdaję sobie z tego sprawę! Jednak z uwagi na możliwości fotograficzne Jury, nie mogło jej zabraknąć w tym zestawieniu.
Wymienienia wszystkich interesujących miejsc na sesję ślubną na terenie Jury nawet się nie podejmuję — ten wpis byłby nieporównywalnie dłuższy i dotyczył tylko tej jednej lokalizacji. Znajdziemy tu wiele ruin zamków — od tych najbardziej popularnych i najokazalszych (oczywiście Zamek w Ogrodzieńcu) przez mniej znane, ale dzięki temu bardziej kameralne i mniej oblegane zabytki. Wiecie, ile zamków (lub ich ruin) znajduje się na Jurze? 46!
Jednak jeśli sesja plenerowa na zamku nie jest w Waszym stylu, znajdziemy tam mnóstwo innych pięknych miejsc. Niezwykle okazale jurajskie lasy prezentują się jesienią i wiosną, przybierając klimatyczne czerwone i żółte barwy lub kolory intensywnej, rześkiej zieleni. Oczywiście nie brakuje również rzek i zbiorników wodnych.
Nie można zapomnieć także o gęsto występujących na Jurze skałach wapiennych, które będą świetnym motywem podczas sesji ślubnej.
PARK ŚLĄSKI
Skoro mówimy o miejscach na plener na terenie Śląska, to nie można pominąć Parku Śląskiego! Zlokalizowany w centrum Aglomeracji Śląskiej, łatwo dostępny, a jednocześnie świetnie się prezentuje. Na sesję ślubną lub narzeczeńską w Parku Śląskim wystarczy nam ledwie godzina, więc to świetna alternatywa, jeśli nie możecie na sesję przeznaczyć całego dnia.
ŚWIERKLANIEC
A konkretnie Park Pałacowy w Świerklańcu i znajdujący się w nim Pałac Kawalera. Liczne alejki, mostki, cieki wodne, zalew na terenie parku oraz znajdujące się tuż obok Jezioro Świerklaniec. To wszystko daje ogromne pole do popisu, pozwalając na zrobienie świetnych zdjęć. Dodatkowym plusem Parku Pałacowego (tak samo jak i Parku Śląskiego) jest możliwość zrobienia sesji zdjęciowej również w słoneczny dzień — bez trudu znajdziemy ciekawe, zacienione miejsca, które dadzą delikatne, przebijające się przez liście światło.
POGORIA
Następna lokalizacja, która znajduje się stosunkowo blisko centrum Aglomeracji Śląskiej, idealna na plenerową sesję ślubną. Do wyboru mamy aż cztery zbiorniki wodne, powstałe w wyniku zalania dawnej kopalni piasku. Najpopularniejsze są Pogoria III (najbliżej centrum Dąbrowy Górniczej) i Pogoria IV (najnowsza i największa). Pogoria II, będąca terenem objętym ochroną przyrody, może pochwalić się najbardziej naturalną roślinnością, bez wylanych asfaltem alejek. 
KAMIENIOŁOM GRÓDEK
To zalany wodą, dawny kamieniołom zlokalizowany na terenie Jaworzna. Urokliwe miejsce, z niesamowitą, turkusową wodą, nad którą znajdują się drewniane pomosty. Oprócz tego na wzniesieniu wokół dawnego wyrobiska znajduje się naturalny lak, szczególnie okazały wiosną i jesienią. Doskonałe miejsce na sesję ślubną, znajdujące się zaledwie pół godziny jazdy samochodem od Katowic. 
NIKISZOWIEC
Teraz propozycja dla zwolenników sesji w miejskich klimatach i katowicki Nikiszowiec w roli głównej. To dawne, robotnicze osiedle charakteryzuje się niepowtarzalną architekturą, której elementem rozpoznawczym są brukowane uliczki i kamienice z czerwonej cegły.  To doskonałe miejsce na klimatyczną i niecodzienną sesję ślubną, zdecydowanie różniąca się od przyjętych za standardowe sesji w otoczeniu przyrody. 
BESKID ŚLĄSKI i BESKID MAŁY
Lokalizacja nieco oddalona od samego Śląska, ale są to góry położone najbliżej Katowic. Dojazd na miejsce zajmuje niewiele ponad godzinę, a na wiele szczytów i punktów widokowych wjedziemy autem lub kolejką. Dla „górołazów” wjeżdżanie na szczyt góry może brzmieć jak herezja, ale uwierzcie — wędrówka po górach w sukni ślubnej nie należy do najprzyjemniejszych.
Będąc i tak w okolicy, można zahaczyć o Bielsko-Białą lub Jezioro Międzybrodzkie i znacznie urozmaicić zdjęcia.
CENTRUM KATOWIC
I na koniec najmniej oczywista lokalizacja. No bo jak to — sesja plenerowa w centrum miasta? I to jeszcze stosunkowo młode miasto, więc bez zabytkowego rynku i starówki? Jak najbardziej tak! Jeśli chcecie mieć wyjątkowe zdjęcia, rzadko spotykane, to Katowice mają wiele do zaoferowania — Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Spodek, Muzeum Śląskie, czy sam Rynek. Jest też dużo ciekawych i klimatycznych lokali, których obsługa zazwyczaj nie ma problemu ze zrobieniem w nich kilku zdjęć.
Back to Top